Wakacje powoli się kończą, słońce operuje coraz niżej i słabiej. Niebawem pewne zabiegi medycyny estetycznej, których nie powinno wykonywać się latem, znowu będą możliwe. 

W lecie wystawiamy naszą skórę na słońce, którego działanie jest przeciwskazaniem do wykonywania niektórych zabiegów – wśród nich są wszelkiego rodzaju peelingi oraz zabiegi z użyciem lasera. Po letniej ekspozycji na słońcu, skóra wysusza się, starzeje i wiotczeje, pojawiają się na niej przebarwienia. Warto przywrócić jej blask, zregenerować i pobudzić do produkcji nowego kolagenu, który sprawi, że skóra będzie znowu jędrna i wygładzona. 

Po pierwsze nawilżenie

Nawilżenie to najkonieczniejszy zabieg o najwyższym priorytecie. Najlepiej sprawdzi się w tym zadaniu mezoterapia preparatami zawierającymi zarówno niskocząsteczkowy, jak i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, np. Jalupro, Neauvia Hydro Deluxe i NCTF.

Zabiegi z użyciem lasera

W gabinecie Dr Szczepanowska używamy w oferowanych zabiegach laseroterapii wysokiej klasy, nowoczesnego, ablacyjnego lasera medycznego Flaming FRAX, który poza medycyną estetyczną znajduje zastosowanie w dermatologii, chirurgii, laryngologii i ginekologii.


Laser służy do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Odmładzanie i poprawa jakości skóry twarzy i całego ciała następuje poprzez stymulację fibroblastów skóry właściwej do produkcji kolagenu typu III (fractional skin resurfacing). Synteza kolagenu młodzieńczego powoduje zmniejszenie zmarszczek, poprawę jakości skóry, wzrost jej napięcia i jędrności. Terapia laserem pozwala na także na usuwanie drobnych płytkich przebarwień.

Przy zastosowaniu tego lasera znakomite efekty uzyskuje się znacznie wcześniej (1 – 2 zabiegi), niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn i zmarszczek. Terapia ablacyjnym laserem CO2 jest najskuteczniejszym obecnie sposobem leczenia rozszerzonych „porów” skóry. 

Peelingi chemiczne

Jesień to również świetny czas na peelingi chemiczne, które złuszczając naskórek, pomogą rozjaśnić skórę oraz pozbyć się pozostałości po letnim szaleństwie na słońcu. 

Osocze bogatopłytkowe

Naturalną drogą do poprawy jakości skóry po sezonie letnim jest także zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego, zwane też „wampirzym liftingiem”. Zabieg poprawia jakość skóry, stymuluje wzrost kolagenu oraz budowę nowego naskórka. Jest zupełnie naturalny – własne osocze pacjenta podawane jest do jego skóry za pomocą mezoterapii. 

kontakt@drszczepanowska.pl

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.

Adres:
Dywizjonu 303 113 lokal 2U,
01-470 Warszawa

Dr Szczepanowska - Medycyna estetyczna. 2021