Problemy kobiet po 35 roku życia to pojawianie się pierwszych zmarszczek wokół oczu, między brwiami i na czole. Wynikają one ze związanego z wiekiem zwiększania napięcia mięśni mimicznych.
Inny problem to coraz cieńsza i coraz bardziej wiotka skóra. Przyczyną jest uszkodzenie białek w skórze właściwej – kolagenu i elastyny – związane z promieniowaniem słonecznym i światłem widzialnym.
Z wiekiem produkcja białka w skórze spada, szczególnie u kobiet nie dostarczających komórkom skóry białka z pokarmem (wegetarianie). Efektem są bardzo drobne zmarszczki, poszerzenie porów skóry, opadanie skóry (chomiki).
Kolejnym problemem jest utrata tkanek położonych głębiej w twarzy: mięśni, głębokich poduszeczek tłuszczowych i kości, na przykład kości i mięśni skroniowych (zapadnięte skronie, zapadnięte policzki, chomiki), kości szczękowej i poduszeczki tłuszczowej policzka (zapadnięte policzki, dolina łez, pogłębianie się bruzd nosowo – wargowych) czy ścieńczenie gałęzi żuchwy (chomiki, drugi podbródek).
Trądzik wieku dorosłego to przypadłość aż ¼ kobiet w wieku powyżej 35 lat. Wynika on z długotrwałego procesu zapalnego w mieszkach włosowych, a także z nadwrażliwości kmórek mieszka włosowego na androgeny. Częstym powodem są też niewłaściwe kosmetyki: zbyt duża ilość kremów nawilżających, oleje, niewłaściwe oczyszczanie skóry, ciężkie podkłady (trądzik kosmetyczny). Wbrew temu, co się uważa, zaburzenia wydzielania hormonów płciowych są rzadszą przyczyną trądziku. Androgeny owszem, są winne, ale bardziej z powodu nadwrażliwości miejscowej mieszków włosowych na androgeny. Częściej w przypadku zaburzeń hormonalnych mamy do czynienia z przewlekle podwyższonym poziomem kortyzolu i czynnościową hiperprolaktynemią.
Jeżeli Ciebie dotyczą wymienione problemy to umów się na wizytę!