Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym rozważa się przy wargach, które z wiekiem straciły objętość, a także przy ustach zbyt małych, asymetrycznych, bladych lub wysuszonych. Warunkiem dobrego efektu jest naturalność. Usta powinny być odmłodzone i napięte, nie zaś powiększone o trzy rozmiary. Podczas rozmowy poprzedzającej korektę lekarz pomoże dobrać właściwą metodę zabiegu. Czasem wystarczy niewielka korekta konturu warg i ich nawilżenie. Podanie kwasu hialuronowego w niewielkiej ilości skutkuje uwydatnieniem ust, poprawą kolorytu i jędrności warg. Warunkiem jest podanie sprawdzonych, bezpiecznych i skutecznych preparatów. Efekty zabiegu utrzymują się do roku.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
•  Utrata objętości warg
•  Zniekształcenia lub asymetria ust
•. Suchość i bladość warg

JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Podobnie jak przy podawaniu kwasu hialuronowego podskórnie, przed zabiegiem nakładany jest krem znieczulający na około 30 minut. Potem podawany jest w wargi kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły. Ukłuć jest około sześciu. Po zabiegu przez kilka dni widoczny jest niewielki obrzęk warg. Może też pojawić się siniak w miejscu wkłucia, który znika po kilku dniach. Zwykle po 7-10 dniach pacjent jest zapraszany na ponowną wizytę w celu ewentualnego dodania preparatu (ponowna wizyta jest wliczona w cenę zabiegu).

ZALECENIA POZABIEGOWE:
•  W przypadku skłonności do opryszczki zalecane jest zażywanie acycloviru (Heviran) w dawce 400 mg dwa razy dziennie przez dwa tygodnie po zabiegu

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
•  Czynna opryszczka
•  Kolagenozy
•  Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

kontakt@drszczepanowska.pl

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.

Adres:
Dywizjonu 303 113 lokal 2U,
01-470 Warszawa

Dr Szczepanowska - Medycyna estetyczna. 2021