W oferowanych zabiegach laseroterapii korzystam z nowoczesnego, wysokiej klasy ablacyjnego lasera medycznego Flaming FRAX firmy Metrum Cryoflex, który poza medycyną estetyczną znajduje zastosowanie w dermatologii, chirurgii, laryngologii i ginekologii.
Laser służy do trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu. Zastosowany w laserze skaner frakcjonujący pozwala na wykonanie szybkich zabiegów ablacyjnych, tj. usuwających mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termiczny z minimalną strefą ablacji w miejscu działania lasera.
Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcjonujące pozostawiają w skórze tysiące mikrouszkodzeń, z gorącymi resztkami martwej tkanki. Wydzielający się nadmiar ciepła pozostaje w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort oraz znacznie przedłużając czas rekonwalescencji. Skaner frakcjonujący lasera Flaming FRAX usuwa natychmiast gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyspieszając efekt końcowy poprzez stymulację w strefach destrukcji tkanki produkcji substancji wzrostowych. Po zabiegu mikrouszkodzenia zamykają się i leczą zdecydowanie szybciej niż w przypadku klasycznych, nieablacyjnych laserów frakcjonujących. W wyniku przeprowadzonego zabiegu otrzymujemy efekt porównywalny z tym, jaki uzyskujemy po wykonaniu głębokiego peelingu chemicznego, ale ze zdecydowanie krótszym czasem gojenia.
Odmładzanie i poprawa jakości skóry twarzy i całego ciała następuje poprzez stymulację fibroblastów skóry właściwej do produkcji kolagenu typu III (fractional skin resurfacing). Synteza kolagenu młodzieńczego powoduje zmniejszenie zmarszczek, poprawę jakości skóry, wzrost jej napięcia i jędrności. Przy zastosowaniu tego lasera znakomite efekty uzyskuje się znacznie wcześniej (1 – 2 zabiegi), niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn i zmarszczek. Czas gojenia wynosi do 7 dni. Terapia ablacyjnym laserem CO2 jest najskuteczniejszym obecnie sposobem leczenia rozszerzonych „porów” skóry. Przy terapii zanikowych blizn potrądzikowych działanie lasera polega z jednej strony na ablacji naskórka, a z drugiej na stymulacji produkcji kolagenu, co pozwala na spłycenie blizn. Terapia laserem pozwala na także na usuwanie drobnych płytkich przebarwień.
Praca laserem w systemie ultraimpulsu pozwala z kolei na usuwanie bezpiecznych zmian skórnych, takich jak włókniaki, mięczaki zakaźne i brodawki wirusowe.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
•  Redukcja blizn trądzikowych
•  Terapia efektów fotostarzenia – redukcja klasycznej triady objawów: sieci drobnych zmarszczek, drobnych przebarwień oraz poszerzonych porów skórnych na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach)
•  Wygładzanie i odmładzanie powierzchni skóry
•  Redukcja zmarszczek
•  Poprawa gęstości skóry poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III (fractional skin resurfacing)
•  Redukcja blizn przerostowych (po zabiegach chirurgicznych, po urazach, oparzeniach)
•  Usuwanie zmian skórnych (włókniaki, mięczaki zakaźne i brodawki wirusowe)

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
•  Aktywna opryszczka
•  Trądzik ze zmianami ropnymi
•  Nowotwory, cukrzyca
•  Doustne przyjmowanie retinoidów- wskazany jest odstęp 6 miesięcy od zakończenia terapii izotretynoiną do wykonania zabiegu laserem CO2.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Na twarz zostaje położony krem znieczulający na około 30 minut. Następnie lekarz po dobraniu odpowiednich parametrów lasera przeprowadza zabieg. W trakcie laseroterapii w celu podniesienia komfortu zabiegu i zmniejszenia dolegliwości bólowych stosowane jest chłodzenie skóry za pomocą aparatu Cryo-T Cooler. Zimne powietrze o temperaturze -70 C pozwala na redukcję odczucia bólu w trakcie i po zabiegu oraz minimalizuje stany zapalne i obrzęki po zabiegach. Przez kilka dni po zabiegu pacjent może się spodziewać efektu podobnego jak w przypadku nadużycia słońca- obrzęku, rumienia, odczucia „pulsowania” i bólu skóry poddanej terapii. Potem następuje niewielkie złuszczanie naskórka. Efekty odmłodzenia skóry, wyrównania jej struktury i zmniejszenia porów widoczne są już po jednym zabiegu. W przypadku głębokich blizn potrądzikowych konieczna może być seria 2-3 zabiegów, najlepiej w połączeniu z terapią osoczem bogatopłytkowym.

ZALECENIA POZABIEGOWE:
•  Pielęgnacja skóry po zabiegu zalecona przez lekarza w trakcie wizyty
•  Stosowanie preparatów z filtrem SPF 50+
•  Unikanie słońca przez 2 tygodnie po zabiegu.

 

Umów się na wizytę

kontakt@drszczepanowska.pl

Prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 10-19.

Adres:
Dywizjonu 303 113 lokal 2U,
01-470 Warszawa

Dr Szczepanowska - Medycyna estetyczna. 2021